Virškinimui

Jūsų organizmui reikia daugybės fermentų, kad suskaidytų baltymus, riebalus ir angliavandenius ir čia į pagalbą areina papildai virškinimui.

 

Maisto papildai virškinimui virškinimo fermentai

Nors bendrieji maisto papildai virškinimo fermentai tinka daugumai dietų, jei laikotės Keto arba mažai angliavandenių turinčios dietos, jums gali prireikti labiau specializuoto preparato. Plataus spektro fermentai, sudaryti iš specialiai parinktų fermentų, tikslingai palaiko daug riebalų, vidutiniškai baltymų ir mažai angliavandenių turinčias dietas.

Ieškokite tokių, kurių sudėtyje yra lipazės, proteazės, amilazės ir kitų fermentų. Papildomai naudinga paskaityti ara papildas turi tokių priedų kaip obuolių sidro actas, imbieras ir ciberžolė, kurie padeda gerinti bendrą virškinimo sistemos sveikatą ir gali padėti sumažinti žarnyno uždegimą.

Probiotikai

Tradiciškai fermentuotame maiste yra dešimtys skirtingų probiotikų. Kadangi probiotikai veikia skirtingai, o kiekviena jų turi šiek tiek skirtingą naudą sveikatai, svarbu, kad probiotikų būtų įvairių. Kai kurie tyrimai rodo, kad kelių r9šių probiotikų preparatai yra veiksmingesni nei vienos rūšies. Be to, daugiau nebūtinai reiškia geriau; įvairovė gali būti svarbesnė už kiekį.

Ieškokite įvairių rūšių probiotikų, kuriuos galima laikyti kambario temperatūroje ir kurių nereikia šaldyti, ir rinkitės tokius, kurie yra apdoroti taip, kad būtų atsparūs aštrioms skrandžio rūgštims.

Fermentuoti probiotikai su postbiotikais

Daugelis probiotikų yra kultivuojami arba auginami laboratorijoje, tačiau fermentuoti probiotikų papildai gaminami fermentuojant maisto šaltinius su savitomis probiotikų rųšimis. Fermentacijos proceso metu susidaro unikalūs junginiai, vadinami postbiotikais.

Nauji tyrimai rodo, kad postbiotikai gali būti atsakingi už kai kuriuos teigiamus probiotikų poveikius, įskaitant geresnę žarnyno funkciją ir mažesnį žarnyno uždegimą. Postbiotikai nepažeidžiami virškinimo proceso metu ir jiems nereikia bakterijų augimo. Tradiciškai fermentuotų probiotikų sudėtyje taip pat gali būti natūraliai esančių prebiotikų, kurie maitina sveikas žarnyno bakterijas.

Kokių vitaminų trūkumas sukelia virškinimo problemų?

Tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad net 82 proc. dirgliosios žarnos sindromu  – storosios žarnos sutrikimu, kuriam būdingi pilvo skausmai, vidurių užkietėjimas, viduriavimas ir pilvo pūtimas – sergančių dalyvių vitamino D kiekis buvo nepakankamas.

Kokie vitaminai padeda virškinimui ir žarnyno sveikatai?

Vitaminas B2 – padeda išlaikyti sveiką virškinamojo trakto gleivinę, padeda skaidyti baltymus, riebalus ir angliavandenius, maistines medžiagas paverčia energija. Vitaminas B3- padeda skaidyti riebalus, angliavandenius ir alkoholį. B3 trūkumas sukelia pelagrą ir stiprų vėmimą bei viduriavimą. Vitaminas B6 – padeda apdoroti baltymus šie maisto papildai virškinimui yra geras pasirinkimas, nes gaunate iš vitaminų.

Geri maisto papildai virškinimui turėtų apimti proteazę (baltymams skaidyti), lipazę (riebalams), amilazę (krakmolui ir cukrui), taip pat laktazę pieno produktų laktozei skaidyti ir alfa-galaktozidazę ankštinėms ir kryžmažiedėms daržovėms skaidyti.