Raumenų masė

Daugeliui žmonių priaugti raumenų masės yra paprasta, tačiau kai kuriems sunku. Ypač sunku, jei turite greitą medžiagų apykaitą, tokiems žmonėms naudingi papildai raumenų masės auginimui.

Koks yra geriausias būdas priaugti svorio?

Geriausias ir saugiausias būdas natūraliai priaugti svorio yra didesnis baltymų vartojimas ir įvairių pilno grūdų, vaisių, daržovių, įtraukimas į savo mitybą.

Maistingų maisto produktų valgymas laikomas geriausiu būdu padidinti suvartojamų kalorijų kiekį. Tačiau tam tikrais atvejais šie bandymai gali būti tiesiog neveiksmingi.

Nors subalansuota mityba, kurioje yra pakankamai angliavandenių, baltymų ir riebalų, vis dar yra svarbiausias žingsnis.

Baltymų papildai

Baltymai yra raumenų audinio sudedamosios dalys. Aukštos kokybės baltyminiai maisto papildai skatina svorio ir raumenų augimą, nes aprūpina organizmą statybinėmis medžiagomis, reikalingomis jo vystymuisi. Baltymų papildai, pavyzdžiui, baltyminiai kokteiliai ar batonėliai, gali būti ypač veiksmingas būdas padidinti baltymų suvartojimą, jei su maistu negaunate pakankamai šios maistinės medžiagos.

Apskritai iš baltymų turėtumėte gauti ne mažiau kaip 30-35 proc. kalorijų. Jei viršysite šį kiekį, jūsų mityba bus išbalansuota, nes nepakankamai suvartosite kitų maistinių medžiagų.

Vartojimo būdas turės įtakos rezultatui. Užtikrinkite, kad bendras suvartojamų kalorijų kiekis būtų didelis, kad kartu su baltymų papildais paskatintumėte svorio augimą.

Gaineriai

Tai iš esmės kaloringi papildai masės auginimui, skirti žmonėms, kuriems sunku gauti pakankamai kalorijų su maistu.

Šie papildai masės auginimui suteikia greitą ir paprastą būdą, kaip padidinti suvartojamų kalorijų kiekį nedidinant suvartojamo maisto kiekio.

Daugumoje svorio papildų gainerių yra daug angliavandenių ir baltymų, o kai kuriuose jų vienoje porcijoje yra daugiau nei tūkstantis kalorijų.

Kreatinas

Svorio priaugimo papildas aprūpina jūsų organizmą didelės energijos pirmtaku, kuris padeda gaminti adenozintrifosfatą įtemptų fizinių pratimų metu. Jis leidžia sparčiai vystytis raumenims, stiprindamas raumenų aktyvumą. Kreatinas yra natūrali cheminė medžiaga, esanti kūno ląstelėse, pirmiausia raumenyse, ir smegenyse. Kreatino, tam tikros rūšies aminorūgšties, daugiausia gaunama iš vėžiagyvių ir raudonos mėsos, nedidelį kiekį gamina kepenys, kasa ir inkstai.

Daugeliui žmonių vartoti kreatino turtingą maistą nėra galimybių, todėl kreatino papildai yra populiarūs ir naudingi, ypač jei sportuojate.

Kreatinas yra būtinas fiziniam darbingumui ir energijos gamybai, o tyrimai rodo, kad papildų vartojimas gali pagerinti raumenų darbingumą ir padidinti svorį.

Dauguma mitybos specialistų rekomenduoja kreatino monohidratą, nes tai išsamiausiai ištirta kreatino rūšis.

Žuvų taukai

Žuvų taukai paprastai gaunami iš riebių žuvų, kurios laikomos geraisiais riebalais dėl jose esančių omega-3 riebalų rūgščių.

Žuvų taukų papildai yra riebūs ir gali padėti jums priaugti svorio, o kartu pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Žuvų taukų tabletės gali būti neveiksmingos siekiant priaugti svorio, kol nebus pakankamai padidintas suvartojamų kalorijų kiekis.

Greitųjų angliavandenių papildai

Kultūristai ir sportininkai naudoja šį paprastą angliavandenių papildą, kad sukeltų insulino antplūdį ir papildytų glikogeno atsargas, išeikvotas veiklos metu.

Dekstrozės monohidratas turi aukštą glikemijos indeksą, o tai reiškia, kad suvartojus greitai pasisavinamas.

Dekstrozė, kaip ir visi angliavandeniai, į kraują patenka kaip gliukozė ir panaudojama energijai gauti arba kaupiama riebalų ląstelėse glikogeno ar trigliceridų pavidalu.

Dėl to atsiradusi insulino reakcija padeda raumenims pristatyti gliukozę, aminorūgštis, baltymus ir kitas būtinas maistines medžiagas.

Geriausias laikas vartoti dekstrozės monohidratą svoriui auginti yra netrukus po treniruotės kartu su aukštos kokybės baltymų šaltiniu. Tačiau paprastųjų angliavandenių vartojimas kitu dienos metu gali būti netinkamas pasirinkimas.