Pre workout (prieštreniruotiniai) papildai

Pre workout papildai skirti suteikti jums energijos, kai sportuojate.

Daugumos jų pagrindinė sudedamoji dalis yra kofeinas.Pre workout papildai populiaru kaip ir baltymų papildai. Kaip ir baltymų papildai suteikia papildomų aminorūgščių naudą auginant raumenis, taip prieš treniruotes vartojamų papildų nauda suteikia papildomą impulsą, kurio reikia didelio intensyvumo treniruotėms. Akivaizdi nauda prieš treniruotę yra papildoma energija motyvacijai ir padidėjusi kraujotaka ištvermei.

Yra daug kitų dalykų, kuriuos rimti sportininkai turėtų žinoti ne tik apie Pre workout papildų teikiamą naudą, yra ilgas pre workout papildų teikiamos naudos sąrašas.
Kas yra pre workout papildai ?
Daugeliu atžvilgių tai savaime suprantama, kol nepradedate gilintis į sudėtingą pre workout papildai pasaulį. Greita paieška internete atskleis daugiau dalykų, nei žinojote, kad egzistuoja.

Paprasčiau tariant, pre workout papildas yra maistinių medžiagų, vitaminų ir aminorūgščių mišinys kartu su šiek tiek kofeino ir cukraus, kuris pagerins jūsų treniruočių ir treniruočių režimą. Pre workout papildai  sudedamosios dalys, kurios didina energiją ir padeda išvystyti raumenis bei ištvermę, reikalingą didelio intensyvumo treniruotėms.

Pre workout papildai sudėtyje yra tokių ingredientų kaip kofeinas, kuris suteikia jums šiek tiek energijos, kad motyvuotumėte ir išliktumėte treniruotės metu. Jų sudėtyje taip pat yra ingredientų, kurie didina kraujotaką ir pumpuoja deguonį į raumenis. Geriausiose pre workout papilduose taip pat yra aminorūgščių, ypač BCAA, kurios treniruotės metu stiprina raumenis, mažina raumenų skausmą ir net ir po treniruotės palengvina raumenų baltymų sintezę.
Pre workout papildų nauda
Prieš treniruotę vartojamų papildų nauda yra didelė. Priklausomai nuo treniruočių tipo, prieš treniruotes galima vartoti ištvermei arba skirti raumenims ir jėgai stiprinti.

Juos galime suskirstyti pagal daugybę būdų, kuriais prieš treniruotes vartojami preparatai padeda treniruotis ir intensyviai treniruotis.
Pre workout raumenų augimui
Pagrindinės sudedamosios dalys, naudingos raumenų prieaugiui, yra aminorūgštys. Prieš treniruotes skirtuose maisto papilduose yra didelis kiekis nepakeičiamųjų aminorūgščių. Tiksliau, juose yra koncentruotos šakotos grandinės aminorūgštys (BCAA). Tai trys iš būtinųjų aminorūgščių, kurios tiesiogiai dalyvauja raumenų baltymų sintezėje. BCAA veiksmingai aplenkia virškinimo procesą ir iš karto tampa prieinamos raumenims formuoti.

Be BCAA, pre workout papilduose taip pat yra citrulino. Tai dar viena aminorūgštis. Konkrečiai citrulinas didina kraujo tekėjimą į raumenis. Šis procesas didina deguonies kiekį ir perneša papildomas maistines medžiagas į raumenis, kai jie patiria treniruočių stresą. Dėl to raumenys gali dirbti ilgiau ir sunkiau, o treniruotės yra intensyvesnės ir produktyvesnės.
BCAA ir citrulino derinys yra galingas papildas raumenų augimui.
Stiprina jėgą

Pre workout papildai didina jėgą  keliais būdais. Be akivaizdžios naudos, kurią teikia raumenų masės didėjimas, pre workout papildai / preparatai taip pat stiprina medžiagų apykaitą, kad treniruočių metu padidėtų jėga, o po treniruočių ji ilgam išliktų didesnė.

Bene svarbiausia pre workout papildaų sudedamoji dalis, didinanti jėgą, yra kreatinas. Ląstelių lygmeniu kreatinas padidina biocheminius mechanizmus, kurie didina energijos kiekį jūsų organizme. Kreatinas didina jėgą, raumenų masę ir ištvermę.

Prieštreniruotiniuose papilduose esantis nitratas leidžia jūsų organizmui į raumenis pernešti daugiau aminorūgščių ir kitų maistinių medžiagų. Dėl to padidėja jėga, kai treniruojatės ir dalyvaujate varžybose. Nitratai veiksmingai aprūpina raumenis būtinomis maistinėmis medžiagomis, reikalingomis darbui atlikti. Rezultatas – padidėjusi jėga.

Didina ištvermę

Pagrindinis būdas padidinti ištvermę – pašalinti nuovargį sukeliančius mechanizmus. Prieš treniruotę vartojami maisto papildai tai pasiekia dviem svarbiais būdais.

Kofeinas suteikia energijos. Panašiai, kaip pabudote išgėrę stiprios kavos ar espreso kavos puodelį, taip ir prieš treniruotes esantis kofeinas suteikia motyvacijos ir ištvermės intensyviai treniruotei.

Kita pagrindinė ištvermės kliūtis yra raumenų nuovargis dėl skausmo. Tai dažniausiai sukelia rūgščių kaupimasis raumenyse. Kovojant su tuo, prieš treniruotes sudėtyje yra beta alanino. Ši cheminė medžiaga pašalina rūgštis iš jūsų organizmo, ypač iš raumenų. Beta-alaninas mažina rūgščių kaupimąsi, kuris sukelia intensyvių treniruočių sukeltą deginimą. Dėl to treniruodamiesi galite stengtis sunkiau ir ilgiau.

Kitas prieš treniruotes naudojamų preparatų pre workout papildų ingredientas, padedantis sumažinti rūgščių kaupimąsi raumenyse, yra paprastas natrio bikarbonatas – geriamoji soda.
Geriausias prieš treniruotę skirtas priedas
Rinkoje yra šimtai, jei ne tūkstančiai, preworkout papildų. Išsirinkti gali būti sunku. Prieš pirkdami atlikite reikiamą patikrinimą ir perskaitykite etiketes. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktame produkte yra pirmiau išvardytų veikliųjų medžiagų be jokių nesveikų užpildų, papildomo cukraus ar neatpažįstamų ingredientų.