Testosterono skatintojai

Testosterono skatintojai gali būti naudingi didinant testosterono gamybą.

Kas yra testosteronas?

Testosteronas yra vyrų lytinis hormonas, gaminamas sėklidėse ir antinksčiuose. Šio hormono yra nuo pat gimimo, todėl vaisius yra biologiškai vyriškos lyties.

Brendimo laikotarpiu padidėjęs testosterono kiekis lemia antrinių lytinių požymių, tokių kaip raumenų augimas, kūno plaukuotumas ir spermos gamyba, atsiradimą. Testosteronas atlieka svarbų vaidmenį vyrų sveikatai visą gyvenimą, reguliuodamas tokias svarbias funkcijas kaip lytinis potraukis, erekcijos funkcija, kaulų tankis ir nuotaika.

Mažas testosterono kiekis, dar vadinamas mažu T, hipogonadizmu arba testosterono trūkumu, paprastai tampa problema vyrams senstant. Testosterono kiekis natūraliai mažėja su amžiumi, pradedant nuo 30-ies ir 40-ies metų. Maždaug 40 % vyresnių nei 45 metų vyrų turi mažai testosterono. Testosterono kiekį galite pasitikrinti atlikę kraujo tyrimą arba seilių mėginį.

Mažo T simptomai: erekcijos sutrikimai, sumažėjęs lytinis potraukis, mažesnė raumenų masė, plaukų slinkimas ir sumažėjęs spermatozoidų skaičius (Sizar, 2021).

Kas yra testosterono skatintojai?

Jei jums iš tiesų trūksta testosterono, pasitarkite su daktaru. Tai gali būti toks gydymas kaip pakaitinė testosterono terapija (TRT).Jei norite palaikyti turimą testosterono kiekį yra keli testosterono skatintojai arba.

DHEA

Dehidroepiandrosteronas (DHEA) yra hormonas, gaminamas antinksčiuose. Kai kurie tyrimai rodo, kad fiziniai pratimai ir DHEA papildai palaiko laisvojo testosterono kiekį.

D-asparto rūgštis

Tai amino rūgštis, natūraliai randama organizmo endokrininėje sistemoje. Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad asparagino rūgštis palaiko testosterono kiekį.

Tribulus terrestris

šis ajurvedinis augalas yra populiarus treniruočių papildas, kuris, kaip teigiama, kelia žemą T lygį. Kol kas yra nedaug mokslinių įrodymų, leidžiančių teigti, kad ši žolė veikia hormonų lygį.

Ašvaganda

Šis vaistinis augalas vadinamas adaptogenu – natūralia priemone, padedančia organizmui valdyti stresą. Visi žinome, kad stresas veikia organizmą, be to, jis gali turėti įtakos ir testosterono gamybai. Tyrimai rodo, kad ašvagandos papildai palaiko testosterono kiekį, nors reikia atlikti daugiau tyrimų.