Beta Alaninas

Beta alaninas yra amino rūgštis, kuri labai veiksmingai gerina fizinio aktyvumo rezultatus. Beta alaninas didina karnozino koncentraciją raumenyse, o tai gali padėti sustiprinti raumenis ir padidinti darbo, kurį galite atlikti dideliu krūviu, kiekį.

Įrodyta, kad beta alanino papildai pagerina didelio intensyvumo treniruotes ir jėgos rezultatus.

Kas yra beta alanine papildai?

Dėl unikalios molekulinės struktūros beta-alaninas priskiriamas beta aminorūgščių grupei. Įprastai aminorūgštys yra susijungusios su β anglimi, tačiau beta aminorūgštys yra susijungusios su α anglimi. Beta-alaninas taip pat natūraliai gaminasi organizme, o tai neįprasta beta aminorūgštims.

Kaip veikia beta alaninas?

Jūsų organizmas naudoja suvalgytą maistą energijai gaminti ir raumenų bei biologinėms reakcijoms palaikyti. Gliukozė, gaunama iš angliavandenių, yra pirmasis raumenų kuro šaltinis, dėl kurio susidaro pieno rūgštis, didinanti raumenų rūgštingumą. Šis pieno rūgšties kaupimasis ilgainiui sukelia raumenų nuovargį ir raumenų galios sumažėjimą. Deginimo pojūtis, kuris ima kamuoti, kai tik artėjate prie maksimalaus pakartojimų skaičiaus, – tai pieno rūgštis. Pieno rūgštis susidaro kaupiantis vandenilio jonams (H+), dėl kurių sumažėja raumenų pH, jie tampa rūgštesni.

Beta alaninas jungiasi su aminorūgštimi l-histidinu, sudarydamas di-peptidą, vadinamą karnozinu. Įrodyta, kad karnozinas mažina raumenų rūgštingumą. Jei galite buferizuoti pieno rūgštį ir atitolinti raumenų nuovargį, neišvengiamai pailgės laikas iki išsekimo, todėl padidės treniruočių apimtis ir padėsite išlaikyti aukštesnį darbingumo lygį.

Beta alaninas papildai

Tyrimai parodė, kad beta alaninas didina karnozino kiekį ir gerina daugelio treniruočių rezultatus.Viename tyrime buvo nagrinėjamas beta alanino papildų poveikis karnozino kiekiui tarp dviratininkų. Rezultatai parodė, kad tyrimo dalyviai, per dieną gaudami 5 g beta alanino papildų, po 4 savaičių karnozino kiekį raumenyse padidino 58 %, o po 10 savaičių – 80 %.

Į kraują ir raumeninį audinį patekus daugiau beta alanino, padidėja treniruočių apimtis, nes sulėtėja raumenų nuovargis ir padidėja treniruočių pajėgumas, todėl pagerėja bendri sportiniai rezultatai.

Beta alanine papildai padidina treniruočių laiką

Ištvermės treniruočių apimtis reiškia bendrą darbo krūvį, kuris reiškia daugiau serijų ir pakartojimų. Kuo didesnę treniruočių apimtį galėsite atlikti prieš pasiekdami pieno rūgšties slenkstį, tuo daugiau laimėjimų pasieksite.  Oklahomos universitete atliktame tyrime buvo nagrinėjamas beta alanino papildų ir kreatino papildų poveikis fiziniam krūviui ir fiziniam pajėgumui per 28 dienų bandomąjį laikotarpį. Tyrimo išvadose teigiama, kad beta alanino papildai kartu su kreatinu padidino krūvį 17 %.Todėl papildydami savo organizmą beta alaninu papildais galėsite padidinti treniruočių apimtį. Galimybė atlikti daugiau reiškia didesnę apimtį ir geresnius rezultatus.

Beta alaninas gali padidinti jėgą

Viename žurnale paskelbtame tyrime, atliktame Belgijoje, buvo tiriamas beta alanino papildų poveikis labai gerai treniruotų elitinių irkluotojų darbingumui. Tyrimas parodė, kad po 7 savaites trukusio beta-alanino papildų vartojimo po 5 g per dieną beta-alaninas pagerino irklavimo greitį 4,3 sekundės 2000 m distancijoje.Kitame tyrime buvo tiriamas ištvermės dviratininkų sprinto našumas. Tyrimas parodė, kad per 8 savaites dviratininkai vidutiniškai 11,4 % padidino didžiausią išvystomą galią.

Beta alaninas padidina raumenų jėgą

Viena didžiausių uždelsto raumenų nuovargio privalumų yra antrinis… jėgos padidėjimas. Ilgesnis laikas iki išsekimo galiausiai reiškia didesnį treniruotės krūvį. Daugiau pakartojimų reiškia didesnę raumenų masę ir didesnį jėgos prieaugį.

Tarptautiniame sporto medicinos žurnale „International Journal of Sports Medicine” paskelbtame tyrime 12 sveikų vyrų 4 savaites buvo skiriama 5 g beta alanino papildų.

Prieš ir po kiekvieno papildymo laikotarpio buvo atliekamas griežtas jėgos treniruotės planas, sudarytas iš 6 serijų po 12 pakartojimų, atliekant 70 % maksimalaus pritūpimo su 90 sekundžių poilsiu. Beta alanino papildus vartojusių asmenų bendras pritūpimų pakartojimų skaičius padidėjo 22 %, palyginti su placebo grupe.