Gėrimai
Elektrolitai ir angliavandeniai padeda sportininkams pasipildyti ir rehidratuoti. Dėl to sportiniai gėrimai yra populiarūs. Elektrolitai padeda reguliuoti organizmo skysčių balansą, o angliavandeniai suteikia energijos.
Daugelis žmonių tiki, kad šie gėrimai yra stebuklingas eliksyras, padedantis pagerinti treniruočių rezultatus, net jei nesate sportininkas.
Vanduo ir sportiniai gėrimai
Vanduo sudaro didžiąją dalį jūsų kūno svorio ir yra labai svarbus tinkamam organizmo funkcionavimui.
Vandens netenkama ne tik su šlapimu, prakaitu ir išmatomis, bet ir per odą bei iškvepiamą orą.Norint pakeisti šiuos nuostolius ir skatinti gerą sveikatą bei fizinį darbingumą, dažnai rekomenduojama reguliariai gerti skysčių visą dieną.
Nors poreikiai gali skirtis, suaugusioms moterims rekomenduojama per parą suvartoti (2,5 litro), o suaugusiems vyrams – (3,6 litro) skysčių.
Pagrindinės sportinių gėrimų sudedamosios dalys
Pagrindinė sportinių gėrimų sudedamoji dalis yra vanduo, tačiau jų sudėtyje yra ir kitų medžiagų, įskaitant angliavandenius ir elektrolitus, kurie turėtų pagerinti rezultatus.
Angliavandeniai šiuose gėrimuose dažnai būna cukrų, pavyzdžiui, gliukozės, sacharozės ir fruktozės, pavidalo, tačiau jų gali būti ir kitokių formų.Paprastai sportiniuose gėrimuose yra 6-8 % angliavandenių.
Tačiau kai kurie sportiniai gėrimai turi mažai arba visai neturi angliavandenių, kad patiktų tiems, kurie nori vandens ir elektrolitų be papildomų kalorijų.
Elektrolitai, arba mineralinės medžiagos, turinčios elektros krūvį, yra būtini normaliai organizmo veiklai Pagrindiniai elektrolitai, esantys sportiniuose gėrimuose, yra natris ir kalis.
Nors yra keli skirtingi prekių ženklai, tikėtina, kad pagrindinių rinkoje esančių sportinių gėrimų veiksmingumas labai nesiskiria. Nors atlikta daug tyrimų apie sportinius gėrimus, kai kurie žmonės abejoja šių tyrimų pagrįstumu.
Sporto gėrimai
Sportinių gėrimų sudėtyje yra vandens ir elektrolitų, pavyzdžiui, natrio ir kalio. Daugumoje jų taip pat yra angliavandenių. Galima įsigyti kelių prekės ženklų sportinių gėrimų, tačiau jų poveikis organizmui tikriausiai iš esmės nesiskiria.
Sportiniai gėrimai gali būti naudingi sportininkams
Pagrindinės sportinių gėrimų sudedamosios dalys – vanduo, angliavandeniai ir elektrolitai – kiekviena iš jų yra svarbi skirtingiems fizinio krūvio atlikimo aspektams.
Vanduo ir elektrolitai prarandami su prakaitu, todėl svarbu juos pakeisti, ypač ilgai trunkančių pratimų metu .
Jūsų kūnas raumenyse ir kepenyse kaupia angliavandenius, vadinamus glikogenu, kurie naudojami kaip kuras fizinio krūvio metu.Angliavandenių vartojimas prieš fizinį krūvį arba jo metu gali padėti sulėtinti, kaip greitai organizmas išeikvoja savo angliavandenių atsargas.Sportiniai gėrimai yra sukurti taip, kad juose būtų šių trijų svarbių sudedamųjų dalių, siekiant pagerinti fizinio krūvio rezultatus arba atsigavimą.