Sporto Pirštinės

Sporto pirštines naudojamos norint apsisaugoti nuo traumų ir apsaugoti rankų odą.

Sporto pirštinės pastaruoju metu labai išpopuliarėjo, nes sporto salės lankytojai siekia papildomai apsisaugoti nuo mikrobų ir virusų. Išvengti dažnai liečiamų vietų sporto salėje beveik neįmanoma, todėl sporto pirštinės yra veiksminga higienos priemonė. Tačiau po poros treniruočių mūvėdami pirštines daugelis sportininkų, sunkiaatlečių ir supranta ir kitus sporto pirštinių privalumus.

Sporto pirštinės privalumai

Du pagrindiniai sporto pirštinių privalumai (be higienos) yra apsauga ir sukibimas. Kiekvienas sunkiaatletis žino seną problemą, kai rankos visam laikui ištinsta nuo nuospaudų ir pleiskanojančios odos. Sporto pirštinės apsaugo jūsų rankas nuo tokių dalykų. Geriausios sporto pirštinės suteikia papildomą sukibimą, todėl galėsite pakelti sunkesnius svorius ir išlaikyti sukibimą atliekant kūno svorio pratimus, pavyzdžiui, prisitraukimus.

Kokios yra geriausios sporto pirštinės?

Kadangi dauguma iš mūsų yra naujokai treniruočių pirštinių srityje, rasti tinkamą porą gali būti sudėtinga. Toliau pateikiami keli veiksniai, kurie padės jums ieškoti geriausių sporto pirštinių.

Dydis: Nors dauguma sporto pirštinių yra be pirštų, kai kurie sporto salės lankytojai pageidauja pirštinių su visais pirštais. Šis tipas idealiai tinka, jei treniruojatės vėsiame lauko parke ir (arba) norite maksimaliai apsisaugoti nuo mikrobų ir virusų. Pirštinių su visais pirštais trūkumas – galimai prakaituojančios rankos ir ne toks tvirtas sukibimas.

Sukibimas: Ne visos sporto pirštinės užtikrina vienodą sukibimą. Reikės patikrinti sporto pirštinės sukibimą stiprinančias medžiagas (geriausios yra oda ir silikonas) ir tai, kokį plotą iš tikrųjų užima sukibimo medžiaga.

Audinys: Labai svarbu įsitikinti, kad jūsų naujos sporto pirštinės yra pagamintos iš patogios, kvėpuojančios medžiagos. Sporto pirštinės taip pat turėtų būti pakankamai tvirtos, kad nesusidarytų nuospaudų, todėl geriausiai tinka tokios sporto pirštinės, kuriose suderintas patogumas, pralaidumas orui ir tvirtumas.

Riešo atrama: Vienas iš pagrindinių sporto pirštinių privalumų – riešo atrama. Tai ypač svarbu kultūristams arba visiems, kurie juda su dideliais svoriais. Kai kurios treniruočių pirštinės sukurtos specialiai sunkioms treniruotėms palaikyti, o kitos skirtos kryžminėms treniruotėms ir pradedantiesiems.

Paminkštinimas: Tačiau per didelis paminkštinimas gali trukdyti rankų suėmimo jėgai. Taigi, jei norite didesnės apsaugos ir ne taip nerimaujate dėl sukibimo, rinkitės sporto pirštines su storu paminkštinimu.

Kaina – įperkamos svorio treniruočių pirštinės yra investicija į jūsų apsaugą. Sporto pirštinės apsaugo rankas nuo sužeidimų, sumažina tikimybę, kad svoris nuslysta, ir pagerina rezultatus, nes leidžia kelti sunkesnius svorius. Rinkitės sporto pirštines, atitinkančias jūsų biudžetą ir tokias, kurios tarnaus visą jūsų treniruočių karjerą. Taip pat galite nusipirkti dvi ar tris poras, kad vieną galėtumėte palikti namuose greitoms treniruotėms, kitą – biure trumpoms treniruočių pertraukėlėms, o trečią – sporto krepšyje ilgesnėms treniruotėms.