Gaineriai

Gaineriai – tai kaloringi maisto papildai, kuriuose yra daug baltymų ir angliavandenių. Gaineriai skirti padėti priaugti svorio, o tiksliau – raumenų masės.

Gaineriai naudingi liesiems žmonėms, kurie nelengvai priauga raumenų, taip pat visų kūno tipų žmonėms, kurie labai intensyviai treniruojasi.

Gaineriai taip pat gali padėti tiems, kurie turi per mažą svorį ir sunkiai gauna reikiamą maistinę medžiagą iš įprastos mitybos.

Kuo gaineriai skiriasi nuo baltymų  papildų?
Tiek gaineriai, tiek baltymų papildai turi daug baltymų, tačiau masės priauginimo papilduose t.y gaineriuose yra daug daugiau angliavandenių ir kai kurių riebalų nei baltymų milteliuose. Tai taip pat reiškia, kad vienoje porcijoje yra daug daugiau kalorijų.
Kiek kalorijų yra masės gainerio papilduose?
Masės priauginimo papilduose paprastai yra 500 ar daugiau kalorijų vienoje porcijoje. Kai kuriuose labai kaloringuose produktuose vienoje porcijoje gali būti 1500 kcal. Tai padės, jei intensyviai treniruojatės, norėdami priaugti svorio, nes turėsite suvartoti kur kas daugiau nei rekomenduojama 2500 kalorijų per dieną vyrams ir 2000 kalorijų moterims, o tai gali būti sunku pasiekti vien maistu.
Į kokį baltymų, angliavandenių ir kitų medžiagų kiekį turėčiau atkreipti dėmesį?
Angliavandenių ir baltymų santykis masės priauginimo priemonėse paprastai yra 2:1 arba 3:1. Tai reiškia, kad vienoje porcijoje yra apie 70 g (iki 250 g) angliavandenių ir apie 40 g baltymų.

Gaineriuose esantys baltymai paprastai būna išrūgų ir kazeino baltymų mišinys. Išrūgos įsisavinamos daug greičiau nei kazeinas, todėl šis mišinys suteikia baltymų kiekį po treniruotės, o po to – pastovų srautą visą dieną. Ieškokite masė priauginančių produktų, kurių sudėtyje yra išrūgų izoliato, kuris yra grynesnis ir įsisavinamas greičiau nei išrūgų koncentratas.

Išrūgos yra šalutinis sūrio gamybos produktas, todėl jos nėra veganiškos. Tačiau yra daugybė veganiškų gainerių priauginimo ir baltymų miltelių, kuriuose naudojami aukštos kokybės ne pieno baltymų šaltiniai, pavyzdžiui, soja ir žirniai.
Gaineriai masei
Geriausi gaineriai masei savo sudėtyje turi sudėtinių angliavandenių, o ne tik greitai išsiskiriančio cukraus. Ieškokite produktų, kuriuose naudojami angliavandenių šaltiniai, pavyzdžiui, avižų milteliai, suteikiantys papildomų skaidulų ir užtikrinantys ilgalaikį energijos išsiskyrimą.

Gaineriai masei turi ir kitų ingredientų. Pavyzdžiui, kreatinas yra natūrali medžiaga, padedanti raumenims paversti energiją ir ypač naudinga didelio intensyvumo treniruotėse. Daugelyje papildų taip pat yra vitaminų ir mineralų.
Ar gaineriai kenkia sveikatai?
Gaineriai, gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai, jei jų vartojama per daug, ypač tų, į kurių sudėtį įeina per daug baltymų. Dėl to gali atsirasti toks svorio didinimo priemonių poveikis, kaip inkstų akmenų susidarymas organizme.
Kaip vartoti Mass Gainerius?
Sumaišykite  indelį mass gaineriu su pienu arba vandeniu. Gerai suplakite, kol milteliai visiškai ištirps ir susidarys vientisas kokteilis, ir suvartokite. Maišymas su pienu padidina baltymų ir kalorijų kiekį kokteilyje.
Ar turėčiau naudoti vandenį, ar pieną gaineriu?
Izoliuotų baltymų maišymas su vandeniu padės pasiekti liesos raumenų masės ir duos geresnių rezultatų ir metant svorį. Išrūgų vartojimas su pienu idealiai tinka tiems, kurie nori padidinti kūno masę ir priaugti raumenų masės. Be to, tai gana naudinga lieso sudėjimo asmenims ir pradedantiesiems, norintiems priaugti svorio.