Sąnariams

Daugelis žmonių vartoja papildus sąnarių sveikatai palaikyti. Vieni juos vartoja norėdami sumažinti esamą sąnarių skausmą, kiti – norėdami užkirsti kelią skausmui atsirasti.

Dauguma papildų sąnarių sveikatai mažina uždegimą arba apsaugo sąnarių kremzlę. Kremzlė – tai medžiaga, esanti tarp kaulų ir neleidžianti jiems trintis.

Laikui bėgant ši kremzlė gali susidėvėti, todėl gali išsivystyti osteoartritas. Tai labai dažnas skausmo ir negalios šaltinis žmonėms senstant.

Visi, kuriems nerimą kelia sąnarių skausmas ar sąnarių sveikata, turėtų pasitarti su gydytoju, kad būtų nustatyta išsami diagnozė. Yra keletas papildų, kurie gali padėti išlaikyti sąnarius sveikus.

Kokie yra geriausi papildai sanariams?

Sąnarių skausmo papildų pasirinkimas gali būti pribloškiantis dėl daugybės siūlomų produktų. Daugelio šių produktų sudėtyje yra daug sudedamųjų dalių. Atminkite, kad ilgas sudedamųjų dalių sąrašas ne visada reiškia geresnį produktą. Daugelis specialistų teigia kai kalba eina kokie yra geriausi papildai sanariams dažnas atsako, kad tai yra gliukozaminas.

Kas yra gliukozaminas?

Gliukozaminas yra natūraliai organizme atsirandantis junginys. Chemiškai jis priskiriamas aminocukrams Jis tarnauja kaip statybinis blokas įvairioms funkcinėms molekulėms jūsų organizme. Pirmiausia jis pripažintas dėl savo vaidmens kuriant ir palaikant sąnarių kremzlę .

Gliukozamino taip pat randama kai kurių gyvūnų ir kitų ne žmonių audiniuose, įskaitant vėžiagyvių kiautus, gyvūnų kaulus ir grybus. Šis papildas dažnai vartojamas sąnarių sutrikimams, pavyzdžiui, osteoartritui, gydyti ir jų profilaktikai.

Ar gliukozamino papildai padeda nuo artrito?

Gliukozaminas yra populiarus maisto papildas, vartojamas osteoartritui gydyti.Osteoartritas yra degeneracinė liga, kurią sukelia nepakankamas sąnarių, dažniausiai kelių ir klubų, kremzlių atsinaujinimas.Ilgainiui ji stiprėja ir sukelia sąnarių skausmą, vaikščiojimo sunkumus ir neįgalumą.Vaistų nuo šios ligos nėra, tačiau yra keletas būdų, kaip sulėtinti šį procesą. Daugelis žmonių bando išvengti osteoartrito vartodami gliukozamino papildus.

Chondroitinas

Chondroitinas yra dar viena kremzlės sudedamoji dalis, kuri gali skatinti sveiką sąnarių augimą.

Daugelis kompanijų gliukozaminą ir chondroitiną sudeda į tą pačią sąnarių sveikatai skirtą formulę, nes daugelis mano, kad šie du junginiai gali veikti kartu, palaikydami kremzlės būklę.

Pats chondroitinas gali būti veiksmingas esant keliems osteoartrito simptomams. Viename tyrime nustatyta, kad bandymų metu chondroitinas veiksmingiau nei placebas kontroliavo sąnarių skausmą ir gerino pačių sąnarių funkciją.

Kitame tyrime, pažymima, kad nors chondroitino gebėjimas mažinti skausmą yra nedidelis, tačiau, palyginti su kitais simptomų kontrolės metodais, jis turi mažesnę sunkaus šalutinio poveikio riziką.

Tai gali reikšti, kad kai kuriais atvejais chondroitinas yra geresnis ilgalaikis pasirinkimas.

Metilsulfonilmetana

Metilsulfonilmetanas yra dar vienas dažnai vartojamas sąnarių papildas, kuris dažnai įtraukiamas į sąnarių mišinius, kurių sudėtyje yra chondroitino arba gliukozamino.

Papildas sanariams gali padėti pagerinti keletą skirtingų organizmo problemų, įskaitant uždegimą, sąnarių skausmą ir oksidacinį stresą.

Tai gali palaikyti bendrą sąnarių sveikatą ir kai kuriems žmonėms sumažinti simptomus.

Sanariams papildai ko reikia vengti?

Sanariams papildai, kaip ir bet kokie papildai ar vaistai, yra susiję su rizika. Pavyzdžiui,kai kurie papildai turi nemalonių šalutinių poveikių, kurie gali būti didesni už bet kokią galimą naudą jūsų sąnariams. Prieš bandydami bet kokius papildus sanariams , pasitarkite su gydytoju, net jei girdėjote, kad jie naudingi nuo sąnarių skausmo.

Kai kuriais atvejais pridėtos sudedamosios dalys neturi jokios įrodytos naudos sąnarių sveikatai. Kituose gali būti keletas naudingų ingredientų, pavyzdžiui, gliukozaminas ir chondroitinas. Tačiau nėra daug įrodymų, kad papildų, kurių sudėtyje yra kelių sudedamųjų dalių, vartojimas yra veiksmingesnis nei vieno ingrediento vartojimas. Be to, kai kuriuose iš šių produktų vieno ar kelių ingredientų yra per mažai, kad jie būtų naudingi.

Prieš rinkdamiesi papildus sanariams, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku apie kitus vartojamus vaistus, kad jie galėtų patikrinti, ar nėra galimos sąveikos. Kai kurie sąnarių sveikatos papildai gali sąveikauti su tam tikrais vaistais, pavyzdžiui, kraują skystinančiais preparatais.