L-argininas

AAKG yra populiarus papildas tarp kultūristų ir kitų sportininkų, nes jis didina azoto oksido gamybą raumenyse.

Arginino ir AAKG sudėtyje yra L-arginino. Jie naudojami skirtingiems tikslams. Argininas yra natūrali pusiau pagrindinė aminorūgštis, sintetinama sveiko žmogaus organizme, o AAKG yra maisto papildas, kuris cheminiu būdu gaminamas palankiomis sąlygomis reaguojant L-argininui ir alfa-glutaratui.

Argininas skatina tokių hormonų kaip insulinas, gliukagonas, prolaktinas ir augimo hormonas išsiskyrimą. Argininas taip pat atlieka svarbų vaidmenį palaikant normalų kraujospūdį, širdies veiklą ir imunitetą. Šios funkcijos vyksta per azoto oksido gamybą. Argininas skaidomas į ornitiną ir kreatiną. Ornitinas būtinas ląstelių augimui ir dalijimuisi, o kreatinas – raumenų susitraukimui.

Kokia yra AAKG nauda?

  1. Didesnė ištvermė – daugiau deguonies ir maistinių medžiagų patenka į raumenis, todėl padidėja fizinis pajėgumas. Ištvermės sportininkams tai reiškia, kad jie gali bėgti ilgiau arba greičiau. Sporto salėje tai reiškia, kad galite atlikti daugiau pakartojimų arba naudoti sunkesnius svorius.
  2. Mažesnis raumenų nuovargis – į raumenis patekus daugiau kraujo, raumenys lėčiau pavargsta ir greičiau atsigauna.
  3. Didesnės pompos – atsivėrus kraujagyslėms, skatinamas kraujo tekėjimas ir maksimaliai padidėja pompos sporto salėje.

Su kuo turėčiau maišyti AAKG?

Kadangi grynas AAKG yra nearomatizuotas ir gali būti šiek tiek kartoko skonio, AAKG galima maišyti su vandeniu, sultimis ar elektrolitų gėrimais – beveik su viskuo, ko norite, tačiau turėkite omenyje, kad šiuose skysčiuose jo skonis vis tiek gali būti juntamas.

AAKG dozavimas

Optimali AAKG dozė yra 3-6 g. Vienoje 200 g AAKG talpyklėje yra 66 3 g dozės. Viena porcija yra maždaug ½ arbatinio šaukštelio, tačiau, siekiant tikslumo, rekomenduojame pasverti AAKG porciją naudojant mikroskopines svarstykles.

Kuriuo metu geriausia vartoti AAKG?

Geriausia AAKG miltelius vartoti likus maždaug 20 minučių iki treniruotės, kad jie spėtų įsijungti į azoto oksido ciklą ir pradėti veikti. Norėdami palaikyti aukštą AAKG kiekį visą dieną, galite vartoti AAKG iki trijų kartų per dieną iki didžiausios 15-18 g dozės.

Kaip laikyti AAKG ir aminorūgščių sankaupas

Aminorūgštys linkusios prisigerti drėgmės. Atidarius AAKG, jį reikia laikyti vėsioje tamsioje vietoje, kad būtų kuo mažiau drėgmės. Atidarius labai rekomenduojama suvartoti per 60 dienų. Jei Jūsų AAKG pradės sulipti, būkite tikri, kad nors ir bus sunkiau išberti, bet jis vis tiek veiks taip pat gerai.

Ar galiu vienu metu vartoti AAKG ir baltymus?

Taip, galite. Jei norite, galite juos sumaišyti tame pačiame kokteilyje arba vartoti atskirai, bet tuo pačiu metu.

Ar AAKG turi šalutinį poveikį?

Vartojant rekomenduojamą AAKG dozę, šalutinio poveikio neturėtų būti. Gali atsirasti skrandžio diskomfortas ir viduriavimas, jei vienu prisėdimu išgeriama per daug AAKG.