Ištvermei

Norint pagerinti ištvermę, reikia tinkamai maitintis ir vartoti maisto papildus, kad pasiektumėte kuo geresnių rezultatų.

 

Kartais maisto ir fizinių pratimų nepakanka, kad pasiektumėte norimą sportinį produktyvumą. Tokiais momentais maisto papildai ištvermei tampa patogūs, nes jie padidina išvermę.

Jei planuojate vartoti maisto papildų, turite atsižvelgti į keletą dalykų.

  • Ar laikotės tinkamos mitybos pagal savo sportinės veiklos intensyvumą?
  • Ar sugebate gauti reikiamą hidrataciją ir mitybą iš maisto produktų, kuriuos valgote?
  • Ar atliekate pakankamai pratimų, kad efektyviai padidintumėte savo rezultatus?

Šie pagrindiniai sportinių rezultatų gerinimo aspektai yra nediskutuotini. Maisto papildai ištvermei padės, tačiau jūsų mityba ir treniruotės turi didžiausią poveikį. Maisto papildai ištvermei vartojimas, nesutvarkius mitybos ir treniruočių, yra bandomasis sprendimas.

Geriausi maisto papildai ištvermei

Šiame skyriuje apžvelgsime kokie maisto papildai ištvermei geriausi.

1. Angliavandeniai

Angliavandeniai yra būtini sportininkams. Priklausomai nuo to, iš kur gaunate angliavandenių, jų dienos suvartojimas gali skirtis. Natūralus maistas, turintis sudėtinių angliavandenių, yra idealus šaltinis. Jie nesukelia staigaus gliukozės kiekio kraujyje padidėjimo. Be to, dėl jų nesikaupia kūno riebalai. Sudėtinių angliavandenių galima rasti neskaldytuose grūduose, pupelėse, žirniuose ir daržovėse.

2. BCAA maisto papildai ištvermei

BCAA sudaro valino sudėtis, izoleucinas ir aminorūgštys leucinas. Jų galima rasti žuvyje ir pieno produktuose. Jos yra puikus energijos šaltinis raumenims.

BCAA rekomenduojamos jėgos treniruotėms ir kultūrizmui. Jos nėra labai paveikios ištvermės požiūriu, tačiau padės greičiau atsigauti po raumenų pažeidimų.

3. Burokėliai arba burokėlių sultys

Burokėlių sultys naudingos intensyviai sportuojant, pavyzdžiui, važiuojant dviračiu, plaukiojant, bėgant ir triatloną. Jos pagerina sportininko ištvermę dėl jose esančių nitratų.

4. Beta alaninas

Beta-alaninas yra aminorūgštis, randama paukštienoje, žuvyje ir mėsoje. Ji padeda didinti karnozino kiekį raumenyse. Be to, ji mažina pieno rūgšties kiekį raumenyse, o tai padeda sumažinti raumenų nuovargį. Beta-alaninas naudingesnis sportuojant su pertraukiamomis pastangomis, pavyzdžiui, ledo ritulyje.

5. Kofeinas

Kofeinas yra stimuliatorius, randamas tarp kavos, arbatos ir energinių gėrimų. Jis padeda padidinti sportininkų energijos lygį kelioms valandoms. Skirtingas kofeino kiekis lemia skirtingą energijos lygio padidėjimą.

Geriau rasti jums tinkamą kiekį. Galite pradėti nuo 2 mg vienam kg ir didinti dozę, kol rasite jums tinkamą kiekį.

6. L-gliutaminas

L-glutaminas gerai padidina energijos lygį ir raumenų atsigavimą. Naudodami jį sportininkai gali padidinti pratimų intensyvumą. Esant mažam L-glutamino kiekiui, vyksta raumenų irimas ir uždegimas, todėl mažėja sportiniai rezultatai.

7. Omega-3 riebalų rūgštys

Omega-3 riebalų rūgščių yra jūros gėrybėse, praturtintuose maisto produktuose, riešutuose, sėklose, augaliniuose aliejuose ir krilių aliejuje. Teigiama, kad šios rūgštys mažina raumenų uždegimą ir spartina atsigavimo procesą. Tai gali padėti pagerinti ištvermę, nes sportininkai greičiau atsigauna, todėl gali ilgiau treniruotis.

8. Natrio bikarbonatas

Natrio bikarbonatas, dar žinomas kaip geriamoji soda, turi skirtingą poveikį skirtingiems sportininkams. Ji padeda sumažinti rūgščių kaupimąsi raumenyse, o tai padeda sumažinti nuovargį. Įprastinė natrio bikarbonato dozė yra 300 ml kilogramui kūno svorio. Būtina nepamiršti šalutinio poveikio, nes gali sukelti pykinimą ir vandens susilaikymą.

9. Ciberžolė

Ciberžolė yra žinoma dėl savo daugybės sveikatai naudingų savybių. Ji mažina raumenų nuovargį ir skausmingumą bei greitina atsigavimą. Be to, ciberžolė gerina judrumą ir sąnarių sveikatą.

Ji turi panašų poveikį kaip omega-3 riebalų rūgštys. Be to, buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad ciberžolė pasižymi tokiu pat poveikiu kaip ir ibuprofenas, nors turėjo mažiau šalutinių poveikių virškinamojo trakto sveikatai.

10. Išrūgų baltymai

Išrūgų baltymai paprastai naudojami raumenims formuoti ir atsigauti. Rekomenduojamas paros kiekis yra 1,2-2 gramai kilogramui kūno svorio. Ištvermės sportininkams patariama vartoti mažesnį baltymų kiekį, tai yra puikūs maisto papildai ištvermei ir raumenų jėgai didinti.